Romuald Koperski

Podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz, fotograf, nurek oraz muzyk pianista.

Autor książek: ("Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", "1001 Obrazów Syberii", "Syberia Zimowa Odyseja"), wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświeconej Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Pomysłodawca oraz organizator trzech edycji rajdu samochodowego "Transsyberia ", w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie "Transsyberia - Gigant 2004" Atlantyk - Pacyfik - Atlantyk, liczącego 30.000 km. Organizator Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet "Yekaterina".

Dziesiątki eksploracyjnych wypraw:

m.in. Jakucja, Chakasja, Ałtaj, Buriacja, Czukotka, Kołyma, Czerskiego, Mamskie, Sajany, Chaman-Daban, Suntar-Chajata,, polarne rejony Syberii.

Pierwsza w historii udana ekspedycja samochodową na trasie Zurych - Nowy Jork. Trasa tej pionierskiej wyprawy wiodła przez bezkresne obszary Syberii oraz Ameryki Północnej,

Ośmiokrotny przejazd samochodowy przez Syberię na długości geograficznej - ponad 100.000 km!

Samotny spływ gumowym pontonem najdłuższą syberyjską rzeką Leną od źródeł w Górach Bajkalskich do Morza Arktycznego (4.500km),

Pionierska zimowa wyprawa samochodowa wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego. Badanie trasy dojazdu do Cieśniny Beringa.

Kilkunastokrotny przejazd przez Mongolię na jej długości geograficznej. Wyprawy dookoła Mongolii.

Pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z Przylądka Roca w Portugalii przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki.

Międzynarodowa polsko-rosyjska ekspedycja w 2008 roku, ekstremalnym przejazdem z przylądka Roca w Portugalii, na krańce Czukotki, jako pierwsza w historii motoryzacji spięła zachodnie krańce Eurazji ze wschodnimi. Dotychczas nikt nie dotarł dalej pojedynczym pojazdem.

Rekordzista świata Księgi Guinnessa w kategorii: Najdłuższy Koncert Fortepianowy na Świecie. Koncert odbył się w dniach 27.01.-31.01.2010 w Gdańsku i trwał 103 godziny i 08 sekund.

Informacje inne

Książki autorstwa Romualda Koperskiego.

Czytaj

Do nabycia audiobook autorstwa Romualda Koperskiego pt.

Czytaj